Matteo Salvini poston foto, në zyrë mban objektin shqiptar që do na bëjë krenar
Kreu i partisë së ekstremit të djathtë në Itali,LEGA NORD Matteo Salvini ka publikuar mëngjesin e sotëm një foto nga shtëpia e tij.

Salvini i buzëqeshur teksa mban në dorë një kapele të Rojeve Bregdetare italiane, por vëmendjen e ka marrë një detaj shqiptar.

Në raftin pas tij ndodhet një qeleshe tradicionale shqiptare, me shqiponjën dhe shkrimin “ALBANIA”.

“Mirëmëngjesi miq. Sot do të jem në Lampeduza. Italia dashuron dhe mbrohet, kufijtë mbrohen”, shkruan Salivini.
Shtuar më 23/07/2020, ora 20:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori