Mashtroi me subvencionet, arrestohet kryetari i komunës Stravaj
Policia e Elbasanit arreston kryetarin e komunes Stravaj me akuzën e shperdorimit te detyres. Dyshohet se ai ka mashtruar me suvencionet e shtetit, duke perfituar padrejtesisht shuma te medha parash, ne bashkepunim dhe me tre punonjes te komunes te cilet jane shpallur ne kerkim.

Gjatë këtij operacioni policia ka arrestuar edhe administratorin e firmes ‘Shqiponja 06″, Petref Vreto pasi dyshohet se ka shperdoruar dhe perfituar kontributet e dhena nga shteti dhe ka fshehur te ardhurat.
Shtuar më 03/09/2014, ora 09:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori