Masat e sezonit deri në fund të shtatorit
Veshje te posaçme per uniformat e policisë , qarkullim me biçikleta ne zonat turistike dhe shërbim 12 orësh gjate fundjavave. Këto janë disa nga masat qe ka marre policia e shtetit ketë vit per te siguruar rendin dhe qetësinë publike per qytetaret sidomos ne zonat turistike.

Gjate nje interviste per Vizion Plus kreu i Policisë së Shtetit Artan Didi ka dhënë detaje te planit te masave te policisë, i cili ka nisur qe nga 15 maji dhe do te vazhdoje deri ne fund te shtatorit.

Kryepolici sqaron se ketë vit pothuajse te 8 mije uniformat jane ne krye te detyrës, ku krahas qarkullimit rrugor dhe rendit, rendësi i është kushtuar edhe shërbimeve te ndihmës ne plazhe ne rastet e ngjarjeve aksidentale.
Shtuar më 21/08/2014, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori