Mas: Kosova s'mund t'i kthehet Serbise
Albeu.com
Komuniteti ndërkombëtar vazhdon t’i bëjë thirrje Serbisë që të kuptoje se e ka humbur Kosovën. Ambasadori gjerman Volfram Mas ka deklaruar se Beogradi duhet ta ketë të qartë se pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme.
“Për ne Kosova është fqinjë e Serbisë dhe nuk mund të kthehet nën krahun e autoritetit të Beogradit”, ka pohuar Mas.
Shtuar më 24/02/2010, ora 04:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori