Marrëveshja me FMN/ Sejko: Në dorë të qeverisë së ardhshme
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, e ka cilësuar si pozitive marrëveshjen aktuale të qeverisë shqiptare me FMN që përfundon në shkurt, ndërsa shtoi se marrëveshja e re është në dorë të qeverisë që do të krijohet pas zgjedhjeve të ardhshme.

I pyetur në lidhje me deklaratat e mazhorancës se “marrëveshja e re do të jetë më e zbutur”, Sejko tha se kjo varet nga qeveria e re që do të krijohet pas zgjedhjeve.

Gjatë mbledhjes së sotme, Këshilli mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mbajti të pandryshuar në 1.25% normën e interesit. /albeu.com/

Shtuar më 21/12/2016, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.