Marrja e statusit, Rama: Presim përgjigje pozitive në dhjetor
Kryeministri Ed Rama shprehur sot vullnetin e fortë të qeverisë së tij për të ecur përpara në procesin e integrimit evropian. Pas një takimi me ministrat e Punëve të Jashtëm të Lituanisë Linas Linkevicius dhe të Rumanisë Titus Corlateas Rama u shpreh se me zgjedhjet e fundit të lira e të ndershme dhe transferimin paqësor të pushtetit, Shqipëria ka përmbushur një nga kushtet kryesore për marrjen e statusit të vendit kandidat, për të cilin shpresojmë një përgjigje pozitive në dhjetor.

Kryeministri Rama theksoi se vizioni dhe prioriteti i politikës së jashtme të Shqipërisë është “zero probleme me fqinjët”.

Ministrat Linkevicius dhe Corlatean e uruan Edi Ramën për fitoren në zgjedhje dhe për marrjen e detyrës së Kryeministrit. Ata theksuan rëndësinë që rajoni ynë dhe partneriteti me Shqipërinë si një faktor rajonal ka për vendet e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori