Marrëveshjet mbeten vetëm në letër
Raportet tregtare Kosovë- Shqipëri nuk po arrijnë të shënojnë ndonjë përmirësim edhe pas nënshkrimit të disa marrëveshjeve të ndryshme për lehtësim të qarkullimit të mallrave.

Zëri shkruan sot se më 11 anar 2014 në Prizren është nënshkruar marrëveshja për bashkëpunim në nxitjen dhe lehtësimin e tregtisë, por ajo edhe më tutje mbetet vetëm në letër, pavarësisht zotimeve nga ana e shtetit fqinj. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 09:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori