Maroviç: Çështja e Kosovës duhet zgjidhur në mënyrë evropiane
Albeu.com
"Kosova është çështje evropiane dhe duhet zgjidhur në mënyre evropiane, kurse Beogradi është i interesuar që kjo çështje të zgjidhet duke respektuar standartet ndërkombetare dhe me kompromis"-deklaroi në Vjenë presidenti i SMZ-së Svetozar Maroviç, pas takimit me homologun austriak Heinz Fischer.Ky i fundit shfaqi optimizëm se grupi punues i prirë nga Marti Ahtisari në të cilin merr pjesë dhe austriaku Alber Roan, do të bëjë punë të shkëlqyeshme për të ulur tensionet dhe hapur rrugën për zgjidhjen e këtij problemi. rtk
Shtuar më 25/11/2005, ora 16:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori