"Markimi i karburantëve", shkon në Kushtetuese
Gjykata Kushtetuese ka vendosur qe te shtyje per ne 3 tetor shqyrtimin e çështjes se markimit te karburanteve. Shoqata e hidrokarbureve ishte përgatitur te paraqiste sot ne gjykate argumentet perse vendimi i qeverise për ngjyrosjen e hidrokarbureve sipas llojit shkel Kushtetutën dhe rrit kostot.

Ish-ministri i drejtësisë dhe 9 vjet kryetar i gjykatës se larte, Thimio Kondi, është avokati qe ka marre përsipër te mbroje kete çështje. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori