Mardhëniet Shqipëri-BE në një fazë të re, thotë Barroso
Albeu.com
"Ne po i çojmë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe BE-së në një nivel tjetër. Prioritetet e BE-së në këto marrëdhënie përfshijnë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, garantimin e të drejtës së pronësisë dhe lirisë së mediave", i ka shkruar në një letër drejtuar kryeministrit të Shqipërisë Berisha, kreu i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso.Më tej Barroso ka çmuar rolin e Shqipërisë në rajon dhe në fund ka theksuar se së shpejti do diskutohet lehtësimi i vizave për vendet e Ballkanit Perëndimor. rtk
Shtuar më 26/03/2006, ora 15:41
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori