Maqedonia sot lane gjunahet, pranon Republiken e Kosoves
Albeu.com
Deputetët e BDI-së dhe PDSH-së mbreme në Kuvend bashkërisht dorëzuan nismën për njohjen e pavarësisë së Kosovës, të cilën pritet ta mbështesin edhe partitë maqedone.Nisma është firmosur nga të gjithë deputetët e këtyre dy partive politike shqiptare. Sipas paralajmërimeve, Kuvendi sot në ora 11 do të debatojë rreth kësaj nisme, e cila pritet të kalojë pa kundërshtime edhe nga partitë politike maqedonase. Jozyrtarisht, më pas, në orët e pasdites pritet që Qeveria edhe zyrtarisht të bëjë njohje e pavarësisë së Kosovës. (alsat-m/albeu)
Shtuar më 09/10/2008, ora 03:43
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori