Maqedonia shteti i 50-te qe njohu Kosoven, Ja lista
Albeu.com
33 shtete europiane, 4 afrikane, 6 amerikane dhe 7 shtete aziatike kane njohur deri me sot Republiken e Kosoves shtet te pavarur dhe sovran. Ja lista e plote e shteteve qe kane njohur Republiken e Kosoves...EVROPË - 33

Shqipëria
Gjermania
Austria
Belgjika
Bullgaria
Kroacia
Danimarka
Estonia
Franca
Finlanda
Britania e Madhe
Hungaria
Irlanda
Islanda
Italia
Letonia
Lihtenshtejni
Lituania
Luksemburgu
Malta
Mali i Zi
Maqedonia
Monako
Norvegjia
Holanda
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
San Marino
Sllovenia
Suedia
Zvicra
Turqia

AFRIKA 4

Burkina Faso
Liberia
Senegali
Sierra Leone

AMERIKAT - 6

Belize
Kanadaja
Kolumbia
Kosta Rika
SHBA
Peruja

AZIA - 7

Afganistani
Australia
Koreja e Jugut
Ishujt Marshall
Japonia
Nauru
Samoa

GJITHSEJ 50 shtete
(Albeu.com/shkup)
Shtuar më 10/10/2008, ora 05:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori