Maqedonia kunder ndarjes se Kosoves
Albeu.com
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Abdylaqim Ademi, ka deklaruar se Maqedonia i konsideron si të rrezikshëm zërat për një shkëmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë.
Ai ka thënë se këto janë ide të vjetra, gjithashtu të rrezikshme dhe tendencioze. Sipas Ademit, këto ide do t'i dëmtonin shqiptarët se çdo vend tjetër në rajon.
Shtuar më 01/07/2010, ora 10:31
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori