Maqedonia jep lajmin e rëndësishëm për shqiptarët
Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive në Maqedoni është rekomanduar heqja e PCR testeve negative për shtetasit nga vendet e rajonit.

Alsat nga burime brenda komisionit mëson se ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë ditës do të komunikojë me institucionet vendore dhe homologët e tij nga rajoni, që gjatë javës që vijon Qeveritë të sjellin vendim unanim për heqjen e masës.

Në nismën rajonale për heqjen e njëkohësishme të testeve PCR negativ, pritet edhe miratimi i masave që duhet respektuar për lëvizje brenda vendeve të Ballkanit Perëndimorë.

Drejtori i ISHP-së, Shaban Memeti thotë se heqja e testeve është interes rajonal.

Shtuar më 28/09/2020, ora 17:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori