Maqedoni: Me shume perpjekje nga Greqia per "emrin"
Albeu.com
Zgjidhja për çështjen e emrit nuk mund të arrihet nëse vetëm njëra anë e dëshiron dhe lufton për të. Shpresojmë se edhe ana tjetër, Greqia, do të investojë përpjekje më të mëdha dhe mirëkuptim më të madh në të gjithë ...... procesin, në mënyrë që të arrihet deri te zgjidhja", deklaroi kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Presim që Maqedonia dhe Greqia bashkërisht ta tejkalojnë kontestin bilateral dhe Maqedonia përfundimisht të marrë një datë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian. Këtë e deklaroi kryeministri i Republikës së Çekisë, Jan Fisher pas takimit që pati me kryeministrin e Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski në Pragë.
Shtuar më 10/02/2010, ora 20:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori