Maqedoni, Ligjjet e padekretuara kthehen në Kuvend për rivotim
Albeu.com
Në seancën parlamentare të 25 gushtit deputetët do të rivotojnë pesë ligjet të cilat kryetari i shtetit Branko Cërvenkovski refuzoi t'i dekretojë.Këtë vendim e mori kryetari I parlamnetit Trajko Veljanovki pas takimit të sotëm me kryetarët e grupeve parlamenatre. Për plotësimin e rendit të ditës së mbledhjes sw 18 të konvokuar nga fundi i muajit, kryetari Veljanovski thirret në Kushtetutën dhe Rregulloren e Kuvendit.
Ndërkohë nuk përmendet Ligji për punë të jshtme, për të cilin sot presidenti ka njoftuar Kryeparlamentarin se nuk do ta dekretoj.
Presidenti cërvenkovski duke u thirur në kompetencat kushtetuese nuk dekretoi disa ligje në mesin e të cilëve janë ligji për energjetik dhe shpronësim.
Shtuar më 19/08/2008, ora 19:41
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori