Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
MAQEDONI, Buckovski, takim me autoritetet turke dhe patriarkun ortodoks, Vartollomeun
Albeu.com
ANKARA - Kryeministri i Maqedonise Vllado Buckovski sot ne Ankara duhet te realizoje takime me autoritetet turke, si dhe me partriarkun ortodoks Vartollomej.ANKARA - Kryeministri i Maqedonise Vllado Buckovski sot ne Ankara duhet te realizoje takime me autoritetet turke, si dhe me partriarkun ortodoks Vartollomej. Intensifikimi i bashkepunimit birateral ekonomik do te jete teme e bisedimeve te Buckovskit me kryeministrin turk Rexhep Taip Erdogan. Buckovski dhe nje perfaqesues i Bordit per marredhenie ekonomike me vendet e huaja te Republikes se Turqise ne Stamboll, do te hapin nje biznes forum ne te cilin, pervec biznesmeneve turq, do te marrin pjese edhe rreth pesedhjete ekonomiste maqedonas. Ne forumin do te prezantohen mundesite per te investuar ne Republiken e Maqedonise, ndersa pritet qe biznesmenet te bisedojne edhe per realizimin e marreveshjeve konkrete tregtare ekonomike per bashkepunim. Buckovski sot ne Ankara do te pritet nga kryetari i Republikes se Turqise Nexhdet Sezar. Ne kuader te dites se dyte te vizites, Buckovski do te takohet edhe me patrikun ortodoks Vartollomej, tek i cili do te loboje per pranimin e Kishes Ortodokse Maqedonase.

V. Bajrami
Shtuar më 23/03/2005, ora 16:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori