Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit.

Ajo ka shpërndarë një citim të mjekut të njohur infeksionist Tritan Kalo, i cili thotë:

Maska! Ka një masë të vlefshme për të ruajtur veten dhe të tjerët, maska”.

Kujtojmë se javët e fundit është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave në vend si pasojë e COVID-19.

Shtuar më 04/07/2020, ora 22:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori