Maliqi i përvishet Ramës: Nuk të pijnë më ujë as blerjet e deputetëve me leje pallatesh
"Tw doli boja dhe tw plasi cipa, mbidoza ka bwrw tw veten, tw shkuara, shiko shwndetin se karrigia wshtw thyer e sngjitet më..."

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar me tone të ashpra ndaj kryeministrit Rama duke i thënë se e kanë gozhduar dhe e vetmja mundësi që i ka mbetur është jargavitja në Këshillin Politik.

Sipas Maliqit, Ramën nuk i pijnë më ujë as blerjet e deputetëve me leje pallatesh se i doli boja. Nuk mungon ironia ku i thotë se duhet të shikojë shëndetin pasi mbidoza bën të vetën.

Postimi nga Lefter Maliqi:

I paharruar kujtimi i Rilindjes dhe kaloresit te saj deshtak…Fillim jave interesante.

Ramziu shkon si langaraq ne keshillin politik dhe pret ti jap fjalën Damiani i dosjes se krimit elektoral te Dibres.. Basha shkon si Kryeminister i ardhshem ne Kosovë.

Meta largpames dhe i vendosur ne mbrojtje te Kushtetutes dhe Demokracise,Doktori human ne zbulim te diagnozes dhe vaksines kundra Ramavirusit.

Ramzi perfundimisht je i mbaruar se as me Presdentin tonë as me Presidencën Gjermane sta mbane,se te kane gozhduar… nje mundesi te ka mbetur: shko jargavitu tek keshilli politik dhe beje si klloun se edhe lojrat haxhiqamiliste dhe me blerje deputetesh me leje pallatesh nuk pijne me uje….

Te doli boja dhe te plasi cipa,mbidoza ka bere te veten,te shkuara,shiko shendetin se karrigja eshte thyer e sngjitet më. I paharruar kujtimi i Rilindjes dhe kaloresit te saj deshtak.Pranvera sndalet eshte stina e fitores se Shqiptareve.
Shtuar më 19/07/2020, ora 17:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori