Mali i Zi vendos tabela ne territorin e Kosoves
Albeu.com
Dy tabela me mbishkrimet “Mirë se vini në Malin e Zi” dhe “Mirupafshim”, janë vendosur me urdhrin e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Malit të Zi, thellë në territorin e Kosovës, pikërisht në vendin ku ...
... fillon brezi neutral kufitar gati tri kilometra brenda në pjesën e shtetit tonë.

Autoritetet e Pejës, një ditë pas këtij veprimi, kanë kundërshtuar ashpër “tkurrjen” për rreth pesë kilometra të territorit të Komunës, dhe bashkë me këtë edhe të shtetit të ri të Kosovës.
Shtuar më 09/10/2009, ora 16:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori