Mali i Zi, ministri i pakicave akuzohet per federalizim!
Albeu.com
Ndryshimet dhe plotësimet që ka propozuar ministri i pakicave, Ferhat Dinosha në Ligjin mbi të drejtat e pakicave, e sidomos statusi i ardhshëm i këshillave nacionale të pakicave në Mal të Zi, ku këto institucione kushtetutare ...
... propozohet të jenë “partnerë të qeverisë”, kanë shkaktuar reagime të ashpra të pozitës dhe opozitës.

Sipas pozitës dhe opozitës malazeze, propozimi i Dinoshës, çon drejt prishjes së sistemit politik dhe federalizimit të Malit të Zi, gjë që sipas malazezëve, është e papranueshme.
Shtuar më 03/02/2010, ora 17:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori