Malajzia nuk perfill Beogradin
Pëlqej
Albeu.com
Ministri i Jashtëm i Malajzisë, Rais Yatim, pavarësisht kërcënimeve dhe qëndrimit të Beogradit zyrtar, ka deklaruar se kërkon vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën.Deklaratën e kanë bërë të ditur mediat e vendit të tij ku theksohet se vendimi i qeverisë së këtij vendi për të njohur pavarësinë e Kosovës ka për qëllim "ndihmesën e aspiratave të popullit të Kosovës në dëshirën e tyre për një shtet të pavarur". Malajzia njohu një ditë më parë pavarësinë e Kosovës, ndërkohë që Beogradi kërkoi largimin brenda 48 orësh të ambasadorit malajzezë.
Shtuar më 01/11/2008, ora 23:37
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori