Malajzia njohu Republiken e Kosoves
Albeu.com
Malajzia ka njohur zyrtarisht sot pavaresine e Kosoves. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave vendimi ne fjale i eshte komunikuar ministrit te Jashtem kosovar, Skender Hyseni nga ambasadori i Malajzise ne Prishtine.“Kam nderin t’ju percjell lajmin se qeveria e Malajzise ka njohur pavaresine e Republikes se Kosoves. Me lejoni t’i percjelle vendit dhe qeverise tuaj urimet me te sinqerta per perpjekjet tuaja per te ardhmen”, thuhet ne letren e ambasadorit.

Me kete njohje shkon ne 51 numri i vendeve qe kane njohur pavaresine, pas njohjeve qe i bene se fundmi edhe Portugalia, Maqedonia dhe Mali i Zi.
Shtuar më 01/11/2008, ora 05:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori