Makina e shkrumbuar në Vlorë, autori djali i pronares
Ditën e djeshme është raportuar se një automjet është përfshirë nga flakët në qytetin e Vlorës.

Ditën e sotme, policia ka identifikuar autorin dhe rezulton se ai është djali i pronaresmjetit. Sipas policisë, autori ia ka vënë mjetin nënës së tij për motive të dobëta.

Njoftimi i policisë:

Vlorë

Zbardhet ngjarja e ndodhur nē zonën e Skelës ku u dogj plotësisht një automjet.

Ditën e djeshme, në zonën e skelës, automjeti tip Renault Clio, në pronësi të shtetases A.K, u përfshi nga flakët dhe për pasojë u dogj plotësisht.

Menjëherë policia filloi hetimet në lidhje me rastin, ku nga hetimet dhe provat e grumbulluara, u bë zbulimi, identifikimi dhe kapja e autorit duke vendosur para përgjegjësisë penale shtetasin:

K.K., 23 vjeç, banues në Vlorë, i biri i shtetases A.K (pronaresmjetit).

Specialistët e hetimit të krimit kanë zbuluar se ky shtetas i ka vënë zjarrin mjetit të nënës së tij, për motive të dobëta.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Shtuar më 24/12/2019, ora 16:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori