Majko: KQZ-ja të shpallë rezultatin, nuk ka më kohë
Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko i bëri thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të publikojë sa më shpejt rezultatet e zgjedhjeve për bashkinë e Trianës.

Majko deklaroi se ka dokumenta që flasin qartë për këtë fitore duke pasur të gjitha statistikat dhe tabelat përmbledhëse, siç është edhe procesverbali i KZAZ-së numër 49, ku kutia e fundit 1854/1 i jep fitoren Edi Ramës.

Më tej Majko ka shtuar se ky proces po zgjatet përtej çdo limiti e kohe të përcaktur. Sipas tij njerëzit janë lodhur dhe koha nuk pret.


Koha nuk pret dhe gjithë të majtë dhe të djathtë jemi të lodhur. Ka ardhur koha t`i jept fund lojrave tani fjalën e ka ligji. PD-ja duhet të respektojë firmat e komisionerëve të saj. Po flas mbi bazën e dokumentave ligjorë dhe kjo histori të mbyllet” nënvizoi deputeti Majko. /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2011, ora 14:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori