Mafia shqiptare, me e forte se ajo serbe dhe xhamajkane
Albeu.com
Mafia shqiptare renditet e 6-a ndër grupet mafioze më të forta në botë, sipas një listimi të botuar në gazetën londineze "Dejli Njuz" dhe atë spanjolle "Diario". Shqiptarët kanë lënë pas mafian xhamajkiane dhe atë serbe.
Këto media, kanë saktësuar se termi mafie përdoret tashmë për grupet e fuqishme të krimit të organizuar, që kanë shtrirje në territoret e disa vendeve, duke krijuar monopolin e një aktiviteti kriminal.
Shtuar më 06/01/2010, ora 05:45
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori