"Madam falimenti", ministrja e Ekonomisë i përgjigjet Berishës
Kryeministri Berisha e quajti Ministrja e rë të Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj "Madam Falimenti" dhe për këtë Denai i ëhstë përgjigjur mbrëmjen e sotme në Dritarenet.

Anila Denaj: Fjala madem është e bukur, por fjala faliment nuk është. E para sepse nuk mendoj që për tre muaj si drejtuese e Fondit të Sigurimit të Shëndetit Publik arrita ta falimentoj.

E dyta është sepse, arsyet e dhëna në komentet e zotit Berisha, janë të lidhura e mospagesa, besoj se ata që e njohin ligjin e buxhetit, i cili u përvalon mbi gjithçka do të më jepnin të drejtë. Megjithatë unë e vlerësoj edhe fjalën madamë, mbetem e kënaqur vetëm me të. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2019, ora 22:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori