Lushnje/ Kapen 43 kg kanabis sativa, arrestohet 32-vjeçari
Policia e Lushnjes ka vënë në pranga një person për posedim të 43 kg kanabis sativa.

Sipas burimevë nga policia i arrestuari është Arben Begaj, 32 vjeç banues në fshatin Cerkovivë, Vlorë.

32-vjeçari u arrestua në vendin e quajtur "Rotondua e Savrës", Lushnje, gjatë natës së mbrëmshme pas kontrollit që iu bë mjetit tip Volkswagen me targa AA 488 HL ku u konstatua dhe lënda narkotike.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo sasi lënde e dyshuar narkotike ishte e destinuar për t'u trafikuar jashtë vendit.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Trafik të lëndëve narkotike”. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2017, ora 10:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori