Lumi i Shushicës merr përpara urën, shkatërrohet edhe ujësjellësi
Lumi i Shushicës ka marrë përpara urën e ndërtuar për ujësjellësin e fshatit Drashovicë.

Si pasojë janë dëmtuar dhe tubacionet e ujit, duke lënë banorët pa ujë të cilët janë ankuar.

Meteorologët kanë paralajmëruar disa ditë më parë se nga data 23 deri datë 26 janar vendi do të pushtohet nga rëshje të mëdha të shiut, duke rrezikuar dhe përmbytje në disa zona.

Si pasojë e këtyre reshjeve ditën e sotme janë raportuar edhe të tjera probleme si bllokimi nga rrëshitja e dherave të aksit Fier-Ballsh, dalja nga shtrati e Lumit Erzen në Durrës, përmbytja e disa fshatrave në Fushë-Krujë, etj.
Shtuar më 25/01/2021, ora 16:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori