Lule, përqafime, buzëqeshje diku dhe lot, kështu nisi viti shkollor në Tiranë (FOTO LAJM)

Lule, përqafime, buzëqeshje diku dhe lot. Ka nisur kështu sot viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020. Në total janë 386 mijë nxënës u ulen në bankat e shkollës.

Nga kjo ndarje 24 mijë nxënës fillojnë klasën e parë, ndërsa 272 mijë nxënës janë në sistemin 9-vjeçar, ose thënë ndryshe arsimin bazë.

Në të gjithë vendin janë 90 mijë nxënës në gjimnaze.

Shtuar më 16/09/2019, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori