Lugina e Preshevës kërkon status special
Albeu.com
Lugina e Preshevës duhet të ketë status special dhe ato të drejta që i kërkojnë serbët në Kosovë duhet t’i gëzojnë edhe shqiptarët e Luginës së Preshevës, thotë Nagip Arifi, prefekt i Bujanocit.Prefekti i Bujanocit dhe njëherësh nënkryetar i Trupit Koordinues i qeverisë serbe për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Nagip Arifi , në shenjë pakënaqësie të punës së këtij organi qeveritar, ka kërkuar që rajoni i Luginës së Preshevës duhet të ketë status special dhe thekson se ato të drejta që i kërkojnë serbët në Kosovë duhet t’i gëzojnë edhe shqiptarët e Luginës së Preshevës.
Shtuar më 29/10/2005, ora 19:16
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori