Lugina e Preshevës kërkon tërheqjen e forcave speciale serbe
Albeu.com
Subjektet politike shqiptare të Luginës së Preshevës kërkojnë tërheqjen e forcave speciale policore në Luginë duke thënë se prezenca e tyre në këto territore po shkakton shkakton pasiguri dhe frikë për banorët shqiptarë të këtij rajoni.Sipas tyre, numri i madh forcave speciale destabilizon situatën e sigurisë sepse shqiptarët në trojet e tyre dëshirojnë të jetojnë të lirë.
Shtuar më 12/08/2007, ora 11:51
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori