Luftëtare e ISIS-it, vritet në Siri vajza shqiptare
Një vajzë shqiptarë është vrarë në Siri. Vajza ishte pjesë e ISIS-t dhe ka humbur jetën gjatë luftimeveashpraSiri.

Vajza e cila mësohet se është nga Kumanova është arratisur para katër vitesh nga shtëpia e saj ndërkohë kohë më vonë u mësuar se gjendej në Siri, aty ku luftonte krah ISIS.

Lajmi për vdekjen e saj u dha pas luftimeve të fundit të ashpra në territoret ku ISIS po pëson humbje të thella. /albeu.com/Shtuar më 14/02/2018, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori