Lubonja sulmon ambasadorët: I japim fuqi protektore, ata nuk mbajnë përgjegjësi
Pëlqej
Analisti Lubonja ndër të tjera i ftuar në Neës 24 ka koemntuar edhe deklaratat e ambasadorit Lu dhe të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Lubonja ka vënë në shënjestër ambasadorët duke thënë se vijnë sillen si protektorë dhe pastaj nuk mbajnë përgjegjësi për ato që thonë.

“Ndërkombëtarët sillen si protektorë pa përgjegjësi. Kuptojmë që ky zotëria për këto që thotë duhet të mbajë përgjegjësi, jo nesër të ikë dhe të mos mbajë përgjegjësi.

Këta duhet të sillen ndryshe të tentojnë të na ndihmojnë të rritemi dhe jo të marrin rolin e prindit tek ne. Reforma në Drejtësi siç shihet po dështon, se ajo ONM nuk po mblidhet. Ne ju japim fuqi protektorë ku protektorët nuk mbajnë përgjegjësi,” deklaroi Lubonja. /albeu.com/

Shtuar më 19/02/2018, ora 22:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori