Lubonja është i bindur se Ramës i ka ikur fiqiri
Hyrja e godinës së Kryeministrisë ka pësuar një ndryshim, gjë e cila ka shkaktuar mjaft reagime në media dhe rrjete sociale. Por, vlerësimin më të drejtpërdrejtë dhe më të fortë për këtë ndryshim mbi atë godinë që shënon më shumë se shtatë dekada jetë e ka bërë Fatos Lubonja.

Ai ia ka faturuar Ramës ndryshimin tek Kryeministria duke i lëshuar edhe një serë vlerësimesh personale ndaj tij.

“Për mua është i sëmurë që thotë më shikoni mua thellë-thellë mos shikoni historinë, por mua, këtë që bëra unë. Futet një gjë komplet moderne aty që bën kakofoni me ndërtimet e tjera se po të hysh brenda ka bërë edhe një masakër më të madhe. Nuk është halli se është e bukur, është historike, për të pritur Merkelin. Është deliri i tij, që kujton se është më i rendësishëm se historia. Këtu kemi të bëjmë me çmendurinë e një njeriu që i ka ikur fiqiri”, - tha Lubonja.

Ndërhyrja në godinë ka shkaktuar edhe ironi në rrjetet sociale, ku montazhe të ndryshe bëjnë shaka me destionacionin e përdorimit të kësaj godine, ku herë e bëjnë Motel dhe hërë klub striptizmi./albeu.com/
Shtuar më 08/07/2015, ora 15:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori