LSI: Votojme Ligjin e ShISH te aprovuar nga NATO
Albeu.com
Lëvizja Socialiste për Integrim ka bërë publik qëndrimin e saj lidhur me projektligjin për Shërbimin Informativ Shtetëror. Gjatë një komunikimi me mediat, Sekretari i Përgjithshëm Luan Rama tha se lidhur me këtë ...... projekt/ligj, LSI do të votojë në parlament vetëm ndryshimet e konsultuara me NATO-n.

"LSI do të votojë të gjitha amendamentet në ligjin për shërbimin informativ që janë mirëkonsultuar me NATO-n" theksoi Rama, ndërsa e cilësoi si proritet madhor të qeverisë bashkëpunimin dhe partneritetin e ngushtë të Shqipërisë me NATO-n për shërbimet inteligjente dhe luftën kundër terrorizmit duke shtuar se Shqipëria do vazhdojë përmbushjen e të gjitha angazhimit në kaudër të këtij partneriteti.

"Ndryshimet në projketligjin për SHISH duhet të realizohen në bashkëpunim dhe në konsulencë të ngushtë me aleancën pasi janë detyrime që burojnë nga angazhimet madhore që ka ndërmarrë Shqipëria" u shpreh Sekretari i Përgjithshëm i LSI.
Shtuar më 19/07/2010, ora 17:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori