LSI: Nuk kemi marre vendim per aleancat paszgjedhore
Albeu.com
Kur pritej për një vendim politik nga kryesia e LSI-së për aleanca të mundshme paszgjedhore nënkryetari i kësaj force politike Petrit Vasili u shpreh se kryesia nuk ka vendosur ende për aleanca. Sipas tij në këtë mbledhje nuk u diskutua ...... për koalicionet, por për parregullsitë e vërejtura në procesin zgjedhor. "Ne do të përgatisim një raport i cili do të vërë në dukje këto parregullsi dhe ky raport do ti bëhet prezent edhe organizmave ndërkombëtare" theksoi Vasili. Ai theksoi gjithashtu se në mbledhje është u vlerësua si shumë positive punën e LSI-së në zgjedhje duke shtuar se ky është rezultati i sakrificës për të mbrojtur votën.
Shtuar më 03/07/2009, ora 05:04
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori