LSI konfirmon pjesëmarrjen në tryezën e thirrur nga Berisha
Luan Rama
Lëvizja Socialiste për Integrimit i ka thënë sot “po”, tryezës së thirrur nga kryeministri Berisha për të premten që vjen.

Tryeza e partive politike do të diskutojë për reformën e re zgjedhore, ndërkohë deri më tani Partia Socialiste ka deklaruar se nuk do të marrë pjesë në këtë tryezë pa u bërë më parë transparenca.

“Ofrojmë kontributin tonë për reformën zgjedhore. Është i pa kuptimtë bojkoti i opozitës, pasi reforma zgjedhore sipas standardeve të OSBE/ODIHR. Mendoj se nevojitet pjesëmarrje dhe jo vetëpërjashtim”, tha sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama. (albeu.com)
Shtuar më 19/10/2010, ora 14:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori