LSI kërkon bashkëpunim në rrugën integruese
Lëvizje Socialiste për Integrim do të vazhdoje të luaje nje rol të forte në politiken shqiptare, si një forcë politike pranë qytetareve dhe jo interesave personale. Kështu është shprehur nga Ksamili kreu i LSI-së Ilir Meta duke kërkuar një fryme konstruktive te politikes për t'i dhënë udhë integrimit europian të vendit.


"LSI është një forcë që nuk dëshiron të harxhojë energji të kaluarën. Vendi ka nevojë për bashkëpunim që të ecë më shpejt në rrugën e integrimit dhe zhvillimit dhe LSI do të punojë për një frymë konstruktive të jetës politike në vend, në Parlament", tha Meta. /albeu.com/

Shtuar më 21/01/2013, ora 17:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori