Lohan: BE ka asistuar me 5 milione euro Shqiperine per cmontimin e minave
Albeu.com
Ambasadori i KE-së, Helmut Lohan në një akivitet për promovimin e kontributit të BE për veprimin kundër minave në Shqipëri ka deklaruar se në Shqipëri jetohet pa mina që nga viti 2005.
Ai theksoi se BE ka asistuar me 5 milionë euro Shqipërinë për çmontimin e minave dhe rehabilitimn e të dëmtuarve nga minat. Sipas tij Shqipëria ka përmbushur konventat ndërkombëtarë për veprimin kundër minave para afatit kohor . Aktiviteti është organizuar nga qendra e informacionit të BE-së.
Shtuar më 08/07/2010, ora 12:08
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori