Lënë drogën dhe largohen poseduesit, 1 ton kanabis gjendet pranë pistës së avionit në Ishëm
Ditën e sotme është sekuestruar një sasi e madhe kanabis sativa.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se sasia është gjetur në fshatin Gotull të Kurbinit pranë vendit ku u rrëzua avioni italian në pistën e Ishmit disa muaj më pare.

Droga ishte paketuar dhe gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Në vendngjarje u gjetën edhe disa bidona me benzinë.

Uniformat blu janë duke hetuar për të identifikuar dhe arrestuar poseduesit e drogës./albeu.com/

Shtuar më 10/02/2017, ora 17:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori