Lleshi dekretohet Ministër i Brendshëm pas ngërçit me Metën, reagon Rama
Presidenti Ilir Meta e ka dekretuar Sandër Lleshin si ministërBrendshëm.

Pikërisht për këtë ka reaguar Kryeministri Rama me një status në Twitter.

"Dekretimi Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, një shembull kuptimplotë i faktit se edhe kur duket se krisjet janë të pariparueshme a thyerjet të pashmangshme, a gjithmonë një rrugëzgjidhje nëse ka një vullnet të mirë.

Ministri i ri, njeriu i duhur në vendin dhe kohën e duhur." /albeu.com/


Shtuar më 16/11/2018, ora 23:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori