Lëkundje tërmeti në Tiranë
Një tërmet i shkallës 5.4 ballë i gradës Rihter është ndjerë rreth orës 15:10 minuta në kufirin mes shteteve Kosovë e Maqedoni, Serbi ndërsa ka lëkundur edhe Shqipërinë.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë deri në Tiranë, Prishtinë e Shkup dhe në Serbi. Toka është lëkundur për disa sekonda dhe disa objekte kanë lëvizur. Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale. /albeu.com/

Shtuar më 11/09/2016, ora 17:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori