LIVE/ Shpërthen dhuna mes votuesve dhe policisë në Katalunjë
Në disa qendra votimi, raportohet se policia po përpiqet të parandalojë njerëzit nga votimi ku edhe janë regjistruar incidente.

Policia spanjolle gjithashtu raportohet se ka konfiskuar disa kuti votimi në qendrat, raporton AFP.

Katalonasit që nga orët e hershme të mëngjesit raportohet se kanë qenë në pritje të hapjes së qendrave të votimit, duke brohoritur "Ne jemi njerëzit e paqes."

Ministria e Brendshme e Spanjës njoftoi se Policia dhe Civile Gardës Kombëtare në disa vendvotime ka në Kataloni ka ndërprerë këtë proces duke e quajtur të jashtëligjshëm.
Shtuar më 01/10/2017, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori