Mblidhen kabineti qeveritar dhe grupi i PS-së, ja çfarë po diskutohet
Kryeministri edi Rama ka mbledhur bashku sot kabinetin qeveritar dhe Grupin e PS tek Kryesia e Kuvendit, në takimin e përjavshëm mes tyre.

Takimi vjen si një detyrim moral i palëve, të cilët Rama i detyroi të nënshkruanin në fillim të këtij mandati, Memorandumin e Mirëkuptimit për të mos krijuar ndërmjet qeverisë, partisë dhe popullit.

Mesohet se rreth orës 09:00 pritet të zhvillohet një mbledhje e grupit parlamentar socialist nën drejtimin e kreut të grupit Taulant Balla.

Shtuar më 30/10/2017, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori