Lista me 140 emrat, përfundon votimi për kandidatët e PD në Tiranë
Ka përfunduar votimi për kandidatët për deputetë për qarkun e Tiranës. Mësohet se votimi u mbyll në orën 18:00, ndërsa pritet që rezultatet të dalin pas numërimit të votave.

listën e gjatë me 140 emra që u votuan nga PD spikasin emra të njohur dhe me kontribute të veçanta në jetën publike të vendit.

Janë 18 ish-deputetë të PD-së në këtë listë, disa ish-kryebashkiakë, apo ish-kryetarë njësish administrative, por edhe një sërë figurash të spikatura në fushat e artit, sportit, gazetarisë dhe fusha të tjera të jetës.

Nga ish-deputetët e grupit parlamentar që dogji mandatet në 2019-ën, veçohet emri i Agron Shehajt, i cili nga i pari në Vlorë në 2017-ën, ka kaluar në Tiranë, ku do t’i nënshtrohet votëbesimit të demokratëve.

Po ashtu, edhe figura të spikatura që rikthehen në PD, si Alekasndër Biberaj apo Gert Bogdani, të cilët u shtohen ish-deputetëve që lanë mandatet rreth 1 vit e gjysmë më parë, si Jorida Tabaku, Aldo Bumçi, Genc Pollo etj.

Po ashtu, në këtë listë spikasin edhe emra nga bota e artit, si Julian Deda, Robert Budina apo Taulanda Jupi, me këta dy të fundit që vijnë në këtë listë edhe si përfaqësues të komunitetit që luftoi dhe mbrojti godinën e Teatrit Kombëtar për më shumë se 2 vite.

Por edhe bota e sportit është e përfaqësuar në këtë listë të kandidatëve të PD-së për deputetë në Tiranë, me emra si Andi Lila në Kavajë, Gent Muça në Tiranë, por edhe Artan Pogoni. Gjithashtu, në këtë listë janë të përfaqësuar edhe disa nga ekipi që Basha është duke punuar ngushtësisht për fushatën e ardhshme, si Alfred Rrushaj, Ina Zhupa, Ivi Kaso, Dorian Teliti etj.

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË TË PD, QARKU TIRANË

Dega TIRANA 1

ALDO BUMÇI
BISLIM AHMETAJ
BLERINA ZYLFO
ENNO BOZDO
IZET HYSA
LILI SULA
RAMAZAN SHUSHKU
Dega TIRANA 2

ADRIAN TUFINA
AGIM PARLLAKU
BASIR ÇOLLAKU
BLERINA BANUSHI
BLERINA BROVINA
FLORJON MIMA
IVI KASO
MAJLINDA PRENDI
MIRELA TABAKU
10.SOKOL ALLARAJ
Dega TIRANA 3

AIDA SHEHU
ALFRED PLLUMBI
ANDRIN TAHIRI
ÇLIRIM GJATA
LEDIA SULA
LEDOR MARKU
Dega TIRANA 4

ERZEN BREÇANI
GENT STRAZIMIRI
KLAUDIA NEZIRAJ
MARK UKA
MIRGEN ZAÇELLARI
SOKOL PREÇI
Dega TIRANA 5

AGRON SHEHAJ
AKIL KRAJA
ALEKSANDER BIBERAJ
ARBEN KASHAHU
BESMIRA MANAJ
BESMIRA PETRITI
DORJAN TELITI
DURIM KRAJA
EDLIRA BEQIRI
10.ENDRIN GJIPALI
11.GENC POLLO
12.GERT BOGDANI
13.LEDIANA FRATARI
14.TEUTA STAROVA
Dega TIRANA 6

EDUARD HAJKO
FATBARDH KADILLI
INA ZHUPA
KLODIANA SHALA
MAJLINDA ZOÇA
ORNELDA ZEFI
SHPETIM AGOLLI
Dega TIRANA 7

ALBANA VOKSHI
ALFRED RUSHAJ
ARTAN POGONI
EDA SHULI
ERALD SHULLA
ERGES ESKIU
ETION KAPEDANI
JULIAN DEDA
RENALD RISTA
10.SAMI KOÇEKU
11.TAULANDA JUPI
12.ZAK TOPUZI
Dega TIRANA 8

ANILA JANI
ARTA SAKJA
ENI KASMI
GENTJAN MUÇA
ILIR PILKU
JORIDA TABAKU
NDERIM HORESHTA
TOMORR ALIZOTI
URAN ABAZI
10.VEHAP KOLA
Dega TIRANA 9

ALFRED PJETRI
ARBEN RISTANI
GRIDA DUMA
HASAN CANI
ILIRJAN LAÇI
ROBERT BUDINA
ZAMIRA BUSHATI
Dega TIRANA 10

BELIND KËLLIÇI
EDUARD KELMENDI
ENKELEIDA SALLAKU
ERVIN MINAROLLI
ILIR STOJKU
IRSIDA SHEHI
MATEO SPAHO
NADA KALLÇIU
SEBASTIANA BYTYÇI
10.ZHANETA NDREGJONI
Dega TIRANA 11

AHMET PRENÇI
ORJOLA PAMPURI
SUADA VATHI
VEBINA RESULI
Dega TIRANA 12

ETHEM AGA
FORCIM KOLA
GAZMEND DIBRA
Dega TIRANA 13

EMRI VATA
ELDONA SIPRI
KLODIAN LUZI
Dega TIRANA 14

BESIM KUKA
MIGENA KAZDEDA
TAHSIM MEMA
Dega TIRANA 15

HALIM KOSOVA
PETRIT SUDI
VATH TABAKU
Dega TIRANA 16

EDUART REXHA
FESTIM MAQINAJ
FLAMUR NOKA
ILIR ZMALAJ
MINUSHE LAZAJ
Dega RROGOZHINE

AGRON KAJA
EQEREM DELIU
SHKELQIM KALEMI
SOKOL GOSA
TOMOR BALLABANI
VLADIMIR MANUSHI
Dega VORE

ARDIAN XHAKONI
FIQIRI ISMAILI
HYSNI MARA
ISUF DEMIRXHIU
YMER MARKU
Dega KAMEZ

ALFRED HALILAJ
BILBIL BAJRAKTARI
DHIMITER VATA
MUNIR SHEHU
TOMORR KOTARJA
XHELAL MZIU
YLBER VATA
Dega KAVAJE

ANDI LILA
FISNIK QOSJA
MIRAZH SHKODRA
SHKELQIM HOXHA
SUZANA ARKAXHIU
PËRPARIM ÇAÇA
Dega PASKUQAN

AGRON HAJDARKOLA
ARMEND GJANA
HAVZI AHMATI
FATOS REXHA
FLAMUR HOXHA
XHELIL KOLECI /panorama
Shtuar më 10/10/2020, ora 19:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori