LISTA/ Kush janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri
Instituti Evropian “Pashko” ka publikuar sot listën e njerëzve më të pasur në Shqipëri.

Sipas këtij Instituti, edhe për këtë vit, njeriu më i pasur në vend mbetet biznesmeni, Samir Mane.

Ervis Iljazaj, nga Instituti “Pashko” listoi emrat në studion e emisionit Ekopolitikë. Tre kryesuesit e listës nuk kanë ndryshuar në vitet e fundit që janë Samir Mane, Shefqet Kastrati dhe Vasil Naçi.

Renditja sipas Kapitalit Aksioner Tatues:

Samir Mane

Shefqet Kastrati

Vasil Naçi

Tom Doshi

Frident Kuqi

Aleksandër Pilo

Irfan Hysenbelliu

Renis Tërshana

Artan Dulaku

Aleksandër Frangaj

Renditja sipas Fitimit të Vitit 2017

Nr. Aksioneri

Samir Mane

Shefqet Kastrati

Grigor Joti

Rrok Gjoka

Agron Shapllo

Renis Tërshana

Agim Zeqo

Tom Doshi

Serafin Orgocka

Lefter Kallo

Renditja sipas Kapitalit Neto të Vitit 2017

Nr. Aksioneri

Samir Mane

Shefqet Kastrati

Vasil Naci

Behar Çukaj

Tom Doshi

Besnik Sulaj

Renis Tërshana

Edmond Leka

Idajet Ismailaj

Aleksandër Pilo. /albeu.com/
Shtuar më 13/10/2018, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori