Lista e deputetėve, zbardhen emrat e kandidatėve pėr veriun
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pėrveē deputetėve aktualė, Partia Demokratike dhe ajo Socialiste ka futur edhe emra tė rinj nė listat e kandidatėve pėr deputetė. Sipas Gazetės Shqiptare, listėn e qarkut tė Shkodrės e kryeson nėnkryetarja e PD-sė, Jozefina Topalli, e cila ndiqet nga Fatbardh Spahia, ish zėvendėsministėr i Shėndetėsisė, aktualisht Sekretar i Pėrgjithshėm i Presidentit Nishani. I treti nė listė ėshtė deputeti aktual, Gjok Uldedaj, i cili garon nė zonėn e Bushatit. Kandidati i ri ėshtė ekonomisti Benet Beci i katėrti nė listė.

LISTA E KANDIDATĖVE PĖR DEPUTET TĖ PS-sė NĖ QARQET SHKODĖR E LEZHĖ ZBARDHUR NGA GAZETA SHQIPTARE
QARKU SHKODĖR
1.Ilir Beqja - (Qytet Shkodėr)
2.Astrit Beci - (Qytet Shkodėr)
3.Tom Doshi - (Bushat, Dajē, Velipojė,
Vau i Dejės)
4.Paulin Sterkaj - (Malėsi e Madhe)
5.Ndue Kola - (Pukė)

QARKU LEZHĖ
1.Lindita Nikolla - (Qytet Lezhė)
2.Armando Prenga - (Kurbin)
3.Arben Noka - (Qytet Lezhė)
4.Eduart Ndreca - (Mirditė)
5.Gjovalin Kadeli - (Lezhė)

LISTA E KANDIDATĖVE PĖR DEPUTET TĖ PD-sė NĖ QARQET SHKODĖR E LEZHĖ
QARKU SHKODĖR
1.Jozefina Topalli - (Qytet Shkodėr)
2.Fatbardh Spahija - (Qytet Shkodėr)
3.Gjok Uldedaj - (Bushat, Dajē, Velipojė, Vau i Dejės)
4.Benet Beci - (Qytet Shkodėr)
5.Arenca Trashani - (Qytet Shkodėr)
6.Ndue Paluca - (Pukė)
7.Ramiz Ēoba - (Komuna Rrethina)
8.Astrit Bushati - (Malėsi e Madhe)
9.Vera Dragu - (Malėsi e Madhe)

QARKU LEZHĖ
1.Edi Paloka - (Qytet Lezhė)
2.Mal Berisha - (Kurbin)
3.Albina Deda - (Mirditė)
4.Gjok Vuksani – (Qytet Lezhė)
5.Bardhok Rica - (Kurbin)
6.Rajmond Hoxha - (Kurbin)
Shtuar më 22/02/2013, ora 09:08
giovani prenga
e Martë 5 Mars 2013, Ora 16:30
bravo lezha
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.