LISTA/ Aktori dhe ish-futbollisti i futen politikës, garojnë në zgjedhjet lokale
Zbardhet lista e re Këshilltarëve Bashkiak të Tiranës të dorëzuar sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga Partia Socialiste.

Ndryshe nga sa u prezantua rreth një muaj më parë, lista zyrtare e depozituar sot në KQZ e këshilltarëve bashkiak kryesohet nga zv.minsitrja e Çështjeve Socialiste, Bardhylka Kospiri, ndërkohë që i dyti në listë është Orion Gliozheni.

Lista vijon me Mira Kapisyzi, Adrian Civici, Klodeta Dibra, Luan Bregasi, Sonila Qato.

Po ashtu në këtë listë listohet me numrin 8 aktori i Portokallies, Gazmend Paja.

Në listë e PS, është dhe Redi Jupi, ish futbollisti i njohur i kombëtares shqiptare.

Po ashtu në lista bien në sy dhe emrat e zv.ministrave të Brendshëm dhe të dikastereve të tjera të qeverisë.

Lista zyrtare në KQZ:

BARDHYLKA VANGJEL KOSPIRI
ORION KOÇO GLIOZHENI
MIRA ZEF KAPISYZI
ADRIAN LEFTER CIVICI
KLODETA SHUAIP DIBRA
LUAN HYSNI BREGASI
SONILA LLAMBI QATO
GAZMEND LUFTAR PAJA
ROMINA ARGAR KUKO
REDI BASHKIM JUPI
ARTA KOSTANDIN DOLLANI
ALDRIN HAXHI DALIPI
DAJNA EDMOND SORENSEN
TONI JORGAQ GOGU
TEUTA KRISTAQ VODO
ALBERT PJETER NIKOLLA
ORNELA VILSON ÇUÇI
ARTUR REFIK SULA
FRIDA ASTRIT KRIFCA
ERIDIAN BAJRAM SALIANJI
ERMIRA IRAKLI GJECI
ETJEN VULLNET XHAFAJ
VJOLLCA SHUAIP BRAHO
BESFORT ADRIATIK LAMALLARI
AIDA FADIL LLAZANI
KOLI LEONIDHA BELE
GENTA PETRIT MEZINI
ERVIN BILBIL METE
DORINA NOVRUZ KUKA
PLARENT PJETËR NDRECA
JOLEZA JORGO KOKA
OLTION FATOS RRUMBULLAKU
KLODIANA ISLAM BESHKU
JULIAN BARI HODAJ
MAURA LAZER LINADI
AGIM DAUT KRAJA
BLERINA ILIR DORACAJ
HANTIN JEAN BONATI
GERTA SEFEDIN PËLLUMBI
PETRIT LEKË DESKAJ
BORA ATHIM PANAJOTI
REDI NAZIM SHTINO
ALBINA MYSTEHAK NANAJ
GLINXHET BESIM MADHI
LUIZA GAQO GRAZHDANI
ENIS FLAMUR HOXHA
IVA PETRIT BEHARAJ
GENC BERAM DUKA
ALKETA MUHARREM HILA
BAJRAM ALI SHERA
KATERINA NIKOLIN MARKU
EGERT AGIM VARGU
SARA DRITAN SHAMETI
NAIM LUTFI HALILI
XHENI NAMIK HATILLARI
ROY ILIR BASHAJ
GREJSI LULZIM BIXHI
TEDI SELAMI DERAJ
LIRI COL JANI
FATMIR ISMAIL HETI
OLSA YLLI ULQINAKU
ENI SADIK BISTRI
LAURETA KASTRIOT SINANAJ
RODOLF LLAMBI XHILLARI
KAMELA FERDINAT BANUSHI
RAMAZAN HALIT BUCI
GRESA FATMIR HOXHA
RASIM MEHMET HIDRI
ANXHELA ILIRJAN BAKIASI
ERALB MYZAFER MARA
VALBONA DITAR ZEKA
YLLI PERTEF ÇANO
RUILDA RRUZHDI LITA
AURAN SEFER XHANI
ARNISA BASHKIM LUSHAJ
KLEVIN FIQIRI LALA
Shtuar më 13/05/2019, ora 22:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori