Lirimi i anëtarit të LSI nga KQZ, Wollfarth: Në proces sqarimi baza ligjore
Kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth nga qyteti i Beratit kërkoi sot që mes partive të ketë dialog të hapur në prag të zgjedhjeve. Pas takimit me kryebashkiakun dhe prefektin e Beratit, Wollfarth komentoi sërish vendimin e Komisonit të Ligjeve për lirimin nga detyra të anëtarit të KQZ-së Ilirian Muho, për të cilin ai u shpreh se është ende në proces konsultimi të bazës ligjore mbi të cilën u iniciua kërkesa e PD-së. /albeu.com/

Shtuar më 12/04/2013, ora 11:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori